Historia szkoły

Top English School powstała w 1999 roku. Jej historia sięga jednak kilku lat wstecz, kiedy to założyciele Szkoły podróżowali po Stanach Zjednoczonych, gdzie jako ludzie aktywni, próbowali znaleźć sposób na opanowanie języka szybko i skutecznie. Mając stosunkowo niewiele czasu na tradycyjną formę nauki dostrzegali minusy metod nauczania pełnych nieciekawych czytanek, sztucznych dialogów, żmudnych ćwiczeń i przesiadywania nad pracami domowymi.

Jednocześnie, podobnie jak wielu Polaków przebywających za granicą dostrzegli, że najwięcej przydatnych słów i konstrukcji językowych zapamiętują nie z czytanek i dialogów, ale z rozmów: tych prowadzonych i tych zasłyszanych. Nauka w sposób bezpośredni okazała się dawać satysfakcję nieporównywalną z tą osiąganą na tradycyjnych kursach. Słówka wpadały i przypominały się same w trakcie rozmowy - niekontrolowanie i spontanicznie, a odruchowe śledzenie wypowiedzi rozmówcy narzucało odpowiedni czas gramatyczny i strukturę wypowiedzi.

Na tym właśnie zasadniczo polega metoda bezpośrednia. Człowiek wrzucony na "głęboką wodę" bez możliwości wspierania się językiem polskim, bez czasu na przeanalizowanie po polsku tego co słyszy i tego co ma powiedzieć, zaczyna się uczyć odruchowo i z kontekstu. Dopiero z czasem powraca do słów, które poznał, sprawdza ich pisownię i uczy się identyfikować ją z wymową. Kolejnym krokiem staje się poznanie zasad rządzących gramatyką języka, której praktyczne zastosowanie poznał równolegle z poznawaniem słownictwa.

W roku 1999 Top English School rozpoczęła ekspansywny rozwój i wkrótce stała się największą szkołą w Polsce uczącą metodą bezpośrednią. Nasze twórcze podejście, a przede wszystkim poczucie odpowiedzialności za jakość nauczania doprowadziły nas do stworzenia unikalnego programu nauczania wykorzystującego metodę bezpośrednią, pozwalającego na osiąganie znakomitych rezultatów szkoleniowych.

Sprawdź ofertę w Twoim mieście