English For Survival

Kurs English For Survival, jak sama nazwa wskazuje, jest zaprojektowany tak, aby pomóc przetrwać za granicą: w warunkach innego języka i innej kultury.

Kurs English For Survival został stworzony z myślą o osobach wyjeżdżających za granicę zarówno w celach turystycznych jak i zarobkowych.

Podczas zajęć studenci poznają procedury odprawy lotniskowej, uczą się zwrotów przydatnych przy poruszaniu się komunikacją miejską i taksówkami, korzystaniu z usług hotelowych oraz restauracyjnych. Ponieważ osoby wyjeżdżające za granicę zarobkowo lub na dłuższy okres często wynajmują mieszkania lub pokoje, część zajęć poświęcona jest właśnie kwestii wynajmu i konieczności posługiwania się słownictwem z tym związanym.

Kurs pomaga również nawiązać kontakt z potencjalnym pracodawcą oraz odnaleźć się w nowym miejscu pracy, na przykład zaznajamiając studentów ze zwrotami najczęściej występującymi w formularzach aplikacyjnych. W języku potrzebnym do codziennej komunikacji nie może również zabraknąć słów i zwrotów ułatwiających znalezienie pomocy (również lekarskiej) czy zasygnalizowanie swoich opinii czy odczuć.

Zajęcia mają charakter interaktywny. Poza bazową formą ćwiczenia użycia i zapamiętywania nowych słów w formie mini-konwersacji, na zajęciach odbywają się symulacje – czyli studenci biorą udział w scenkach odzwierciedlających sytuacje jakie zazwyczaj mają miejsce na lotnisku, w komunikacji miejskiej czy przy okazji wynajmowania pokoju.

Sprawdź ofertę w Twoim mieście