fbpx

HISTORIA SZKOŁY

Top English School powstała w 1999 roku. Jej historia sięga jednak kilku lat wstecz, kiedy to założyciele Szkoły podróżowali po Stanach Zjednoczonych. Mając stosunkowo niewiele czasu na tradycyjną formę nauki dostrzegali minusy innych metod nauczania.  Metody te były pełnych nieciekawych czytanek, sztucznych dialogów, żmudnych ćwiczeń i przesiadywania nad pracami domowymi.

Jednocześnie dostrzegli, że najwięcej przydatnych słów i konstrukcji językowych zapamiętują nie z czytanek i dialogów, ale z rozmów: tych prowadzonych i tych zasłyszanych. Nauka w sposób bezpośredni okazała się dawać satysfakcję nieporównywalną z tą osiąganą na tradycyjnych kursach. Słówka wpadały i przypominały się same w trakcie rozmowy – niekontrolowanie i spontanicznie. Odruchowe śledzenie wypowiedzi rozmówcy narzucało odpowiedni czas gramatyczny i strukturę wypowiedzi.

Na tym właśnie zasadniczo polega metoda bezpośrednia. Człowiek wrzucony na „głęboką wodę”  nie ma możliwośći wspierania się językiem polski.  Nie ma bowiem  czasu na przeanalizowanie po polsku tego co słyszy i tego co ma powiedzieć, zaczyna się uczyć odruchowo i z kontekstu. Dopiero z czasem powraca do słów, które poznał, sprawdza ich pisownię i uczy się identyfikować ją z wymową. Kolejnym krokiem staje się poznanie zasad rządzących gramatyką języka, której praktyczne zastosowanie poznał równolegle z poznawaniem słownictwa.

W roku 1999 Top English School rozpoczęła ekspansywny rozwój. Już po 3 latach stała się największą szkołą w Polsce uczącą metodą bezpośrednią. Nasze twórcze podejście, a przede wszystkim poczucie odpowiedzialności za jakość nauczania doprowadziły nas do stworzenia unikalnego programu nauczania. Program ten wykorzystuje metodę bezpośrednią, co pozwal na osiąganie znakomitych rezultatów szkoleniowych w krótkim czasie.

Zapisz się już dzisiaj!

Zobacz wszystkie kursyZapisz się